KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12968370
nr 1296 8370
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Flicka med hatt. Signerad, daterad -72. Olja på pannå, 20x18
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:46:36
9/12 15:47:24
1.000 kr
9/12 19:41:36